Producenci
Dobór akumulatora


Prawidłowy dobór akumulatora

Szanowni Klienci najrozsądniejszym sposobem  doboru właściwej baterii do auta lub innego pojazdu jest bezpośrednia wizyta w naszym sklepie stacjonarnym (serwisie) specjalizującym się w temacie akumulatorów, gdzie posiadamy obecnie chyba najszerszą ofertę akumulatorów we Wrocławiu tj.  AkumulatoryExpert.pl Wrocław Tęczowa 57.

W naszej placówce otrzymasz szczegółowe informacje odnośnie doboru, zaleceń oraz sugestii co do polecanych produktów, tutaj sprawdzisz po numerze VIN jaki był zamontowany oryginalny akumulator oraz pomożemy zamontować nowy, jeśli jest potrzeba to również z podtrzymaniem napięcia, natomiast w autach najnowszej generacji dokonujemy walidacji nowej baterii z komputerem samochodu. Tutaj możesz zostawić stary akumulator do utylizacji oraz zostawić inne zalegające w garażu lub piwnicy. U nas zaparkujesz na dedykowanych dla Klientów miejscach parkingowych.

Dobierając akumulator należy mieć na uwadze następujące fakty

 • W zakupionym używanym aucie, akumulator często jest mniejszy od wymaganego
 • Katalogi mogą zawierać błędy oraz nie uwzględniać dodatkowego  wyposażenia auta (możliwość weryfikacji po numerze VIN tylko na miejscu w sklepie)
 • Oznaczenie akumulatora oryginalnego często nie pokrywa się z rozmiarami akumulatora występującego na rynku wtórnym (np.Opel, Ford)
 • Ustalając biegunowość (minus czy plus po prawej) kieruj się frontem etykiety, przy jej braku frontem akumulatora będzie zawsze ściana bloku akumulatora przy której są zaciski (słupki), chyba, że są na środku (rzadki przypadek). Ta zasada dotyczy generalnie baterii montowanych w autach osobowych i dostawczych.
 • Jeśli wybierasz się do nas po akumulator innym samochodem niż potrzebujący lub nie masz możliwości wymontować  starego akumulatora możesz zrobić mu zdjęcie i ewentualnie go zmierzyć oraz  zwrócić uwagę czy obecnie zamontowany ma jeszcze wolną przestrzeń.Takie informacje mogą być pomocne przy doborze nowej baterii.
 • Po zamontowaniu nowego akumulatora warto sprawdzić podstawowe parametry instalacji elektrycznej-u nas masz to za darmo.
 • Kupując nowy akumulator należy pamiętać, że stary akumulator musi zostać wymieniony na akumulator o co najmniej takich samych właściwościach technicznych i mocy. Ponadto warto pamiętać, że  akumulatory nowych technologii z elektrolitami wiązanymi na włóknie określane też jako AGM (Absorbent Glass Mat) należy wymienić na akumulator w takiej samej technologii, natomiast akumulatory rozruchowe odporne na cykliczne obciążenia EFB (Enahnced Flooded Battery) wymieniać na nowe akumulatory EFB lub na akumulatory AGM, istotne jest aby podczas wymiany akumulatora  poinformować system BMS o podłączeniu nowego akumulatora, gdyż w przeciwnym razie wciąż będą wyświetlane komunikaty awaryjne przez komputer pokładowy, a elementy wyposażenia dodatkowego nie będą funkcjonowały. Dotyczy to przede wszystkim samochodów Audi, BMW, VW, Mazda i Mercedes wyposażonych w system zarządzania akumulatorem. Akumulatory wspomnianych technologii mamy w naszej ofercie oraz wymieniamy je stosując procedury oraz odpowiednie urządzenia zalecane przez producentów aut.
 • Start&Stop wymiana akumulatora film: 
 • http://www.filmotekabosch.pl/kategoria/wymiana-akumulatora-systemu-startstop
 • Kliknij poniższy link aby dobrać akumulator lub uzyskać informacje o produktach poniższych producentów, jeżeli znalazłeś w katalogu on line produkt, który nie jest widoczny na naszej  stronie internetowej  to nie znaczy że nie mamy go na stanie w sklepie stacjonarnym.
 • W razie wątpliwość prosimy o kontakt tel: 664272595, biuro@akumulatoryexpert.pl pracujemy: Poniedziałek-Piatek 9.00-17.00  sob.9.30-13.30.
 • Poniżej wyszukiwarki producentów on line:

Bosch

http://www.akumulatorybosch.pl/znajd__akumulator_do_swojego_samochodu/basic_type_12.html

Centra/Exide

http://ows-cdn.tecdoc.net/centra/home.jsp#b1ea24afdab83498548fa80fe6f82565

Banner

https://www.bannerbatterien.com/pl/Dopasuj-akumulator

 Fiamm

 http://fiamm.catalistino.it/veruser.php?uname=fiamm2&pwd=fiamm2

Dobór akumulatorów motocyklowych:

Yuasa

https://www.yuasabatteries.com/

 Exide

https://www.akumulatory-moto.pl/katalogi/Exide_Fitment%20list_Bike_2015_Poland_PL.pdf

 

 

 Praktyczna wskazówka

Szanowny Kliencie jeżeli wiesz jakiej szukasz pojemności (mniej więcej) i chcesz sobie uprościć wyszukiwanie akumulatora możesz skorzystać z narzędzi filtrujących, które pojawią się po kliknięciu zakładki z poszukiwaną kategorią akumulatorów,np. klikamy: "Akumulatory rozruchowe",  pojawią się "Opcje przeglądania" dające możliwość filtrowania wg: pojemności, wysokości, producenta, ceny i taką kolejność bym sugerował. To znaczenie zawęzi ilość baterii odpowiadającą poszukiwanym kryteriom. Pojemności akumulatorów zostały ustalane wg przedziałów od... do ..i obejmują one najczęściej występujące w tym zakresie wielkości bloków akumulatorów, zwłaszcza jeśli chodzi o długość oraz szerokość. W przypadku wysokości są trzy grupy z pewnymi sugestiami.

Ogólnie większość samochodów ma tradycyjną wysokość 190 mm natomiast Fordy, Ople, niektóre VW Passaty,Volvo, Renault mają obniżane bloki 175mm. W innych markach, gdzie akumulator jest umieszczony na podszybiu również może być niski akumulator. Warto też wiedzieć, że często niższy może zastąpić wcześniej zamontowany wyższy, ale są przypadki gdzie krótkie przewody oraz wysokość plastikowej skrzynki w której jest umieszczony akumulator może nie pozwolić na jego prawidłowe i bezpieczne zamontowanie.

Adres sklepu

AkumulatoryExpert.pl

ul.Tęczowa 57 (budynek sklepu wędkarskiego "Krokodyl" na przeciw Liceum Nr XVII)

53-601 Wrocław

telefon: 664272595

e-mail:biuro@akumulatoryexpert.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl